ReklamaSenoplast - bez plam

kuchnia

Jakie elementy wyposażenia są odpowiedzialne za porządek w kuchni?

Meble

kuchnia

Mebleinfo   

Jakie elementy wyposażenia są odpowiedzialne za porządek w kuchni?

Nie dotyczy to wcale „roboczej przestrzeni” w kuchni, gdzie codziennie przygotowujemy posiłki. O porządku lub jego braku, decyduje przede wszystkim strefa przechowywania. Czy łatwo nam w niej schować wszystkie produkty, a kiedy jest to konieczne – również je znaleźć?

Zrób plan kuchni

Pierwszym krokiem do stworzenia naprawdę wygodnej kuchni jest odpowiednie jej zaprojektowanie – podzielenie na 5 stref funkcyjnych i rozmieszczenie najważniejszych sprzętów – zlewozmywaka, kuchenki i lodówki. Obok tych dwóch ostatnich warto zaplanować naprawdę pojemne szafki, w których przechowywać będziemy mogli zarówno żywność (bliżej lodówki), jak i naczynia i kuchenne szpargały (bliżej płyty i piekarnika). Dzięki temu przygotowując posiłki będziemy mieli wszystko pod ręką.

- Bardzo dobrym i co istotne – szalenie popularnym rozwiązaniem jest zastępowanie w strefie przechowywania tradycyjnych szafek dolnych i górnych, szafkami wysokimi, czyli tzw. słupkami. Pozwalają one na jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni, którą dysponujemy – również tej nad poziomem blatu, która często bywa niezagospodarowana. Poza tym, pełnić mogą rolę małej spiżarni w mieszkaniach i domach, w których nie można wyodrębnić oddzielnego pomieszczenia przeznaczonego na zapasy. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS. – Co więcej, słupki nie tylko są wygodne, ale również, montowane np. obok lodówki czy we wnękach, naprawdę świetnie wyglądają.

Odpowiednie wyposażenie kuchni

Jedynym problemem jaki wiąże się z kuchennymi wysokimi szafkami jest kwestia dostępności do przechowywanych w nich zapasów. O ile półki na poziomie oczu są stosunkowo łatwo dostępne, to już te położone wyżej i nad samą podłogą – niekoniecznie.

Jednym z najczęściej polecanych rozwiązań są systemy wysuwne, które pozwalają na bezproblemowy dostęp do wszystkich produktów – nawet tych położonych w głębi szafki. W słupkach montować można szuflady np. te wewnętrzne, które chowa się za wspólnym frontem, jak również systemy cargo. Te ostatnie – np. Cargo Maxi marki REJS pozwala na jednoczesny dostęp do wszystkich produktów. Osadzone na wytrzymałym stelażu kilkupoziomowe kosze wysuwają się z szafki całkowicie i… zupełnie bez trudu (przy wykorzystaniu systemów wspomagania ruchu wystarczy lekkie naciśnięcie frontu, by mechanizm wysunął się bezszelestnie). Duży udźwig pozwala na przechowywanie w nich nawet ciężkich produktów np. wody czy zapasu mąki i cukru, a wytrzymałe prowadnice zapewniają komfort ruchu.

Dzięki Cargo Maxi zagospodarować można szafki o różnych rozmiarach – również te stosunkowo wąskie, które naprawdę ciężko wykorzystać bez akcesoriów meblowych.

- Wprowadzone w czerwcu br. do oferty REJS Cargo Maxi Boczne z linii Maxima dostępne są w dwóch szerokościach – 150 i 200 mm. Pięć wykonanych z drutu koszyków idealnie sprawdzi się w przechowywaniu puszek, pudełek i toreb z zapasami żywności. W zależności od specyfiki produktów, które chcemy na nich ułożyć, możemy zmieniać ich położenie. Możemy również zamontować kilka podobnych systemów obok siebie – w oddzielnych szafkach, by zaprowadzić ład w zapasach i ułatwić sobie do nich dostęp. – wyjaśnia Damian Rybak.

www.rejs.eu

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Jakie elementy wyposażenia są odpowiedzialne za porządek w kuchni?
Jakie elementy wyposażenia są odpowiedzialne za porządek w kuchni?
Jakie elementy wyposażenia są odpowiedzialne za porządek w kuchni?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ trops 2 28 dni temu Wszystko macie tam - https://www.amart.pl/... A dopasowanie odpowiednich rozwiązań nie powinno generować problemów. Sami to oceńcie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ kidno 1 ponad rok temu Masz tutaj sporo porad na ten temat - http://everhome.pl/ Ogólnie jakość zamiast byle jakich rozwiązań i tego się trzymajcie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony