ReklamaSenoplast - bez plam

kuchnia

Jakie krzesła do małej jadalni?

Jakie krzesła do małej jadalni?

Możliwość posiadania nawet niewielkiej jadalni to ogromne szczęście, gdyż jest to bardzo ważne pomieszczenie. To właśnie w nim wspólnie biesiadujemy, świętujemy i spożywamy posiłki w rodzinnym gronie lub ze znajomymi. Ponadto to przy blacie toczą się rozmowy, a spędzany przy nim czas jest później wspominany przez wiele lat. Właśnie z tego względu warto odpowiednio zaaranżować to wnętrze, co jest znacznie trudniejsze, gdy mamy do dyspozycji pomieszczenie o niewielkim metrażu. Jakie krzesła do małej jadalni wybrać i jak połączyć je ze stołem, aby wnętrze było stylowe i funkcjonalne? Poniżej znajdziesz garść wskazówek!
 
Mała jadalnia – zadbaj o komfortowe miejsce dla każdego

Nawet w niewielkiej jadalni, niezależnie od tego, czy stanowi zupełnie oddzielne pomieszczenie, czy może jest strefą wydzieloną w kuchni bądź salonie, najważniejsze jest zapewnienie każdemu komfortowego miejsca.

Warto wiedzieć, że optymalna szerokość dla jednej osoby wynosi 50-60 cm blatu, który powinien być umieszczony na wysokości 70-75 cm. Przy takich parametrach należy dobrać krzesła, których siedzisko znajduje się na wysokości 40-45 cm od podłogi.

W ten sposób każdy będzie miał zapewnione wygodne miejsce, a jego przestrzeń nie będzie ograniczona. Pamiętaj, że nie ma nic gorszego niż nieprzyjemny ścisk podczas wspólnego spożywania posiłków czy rozmów.

Krzesła do małej jadalni – funkcjonalne modele w kompaktowym rozmiarze

Jakie krzesła do małej jadalni wybrać? Poniżej znajdziesz kilka najciekawszych propozycji, których celem jest uzupełnienie przestrzeni, ale nie jej przytłoczenie: meblezych.pl/krzesla-do-jadalni. Wśród nich warto wymienić:

 • Krzesła przezroczyste – to aktualnie najmodniejsze modele, które ze względu na materiał w transparentnym kolorze wizualnie nie zajmują miejsca, dlatego stanowią doskonały wybór do małej jadalni.
 • Białe krzesła drewniane – znakomity wybór od lat, szczególnie te, które w całości są wykonane z naturalnego surowca. Ich jasna kolorystyka nie przytłoczy wnętrza, a krzesła w tym kolorze idealnie wkomponują się do każdej przestrzeni i nie będą wyglądać masywnie.
 • Krzesła o metalowej, plecionej konstrukcji – to również lekkie wizualnie modele, które są zgrabne, nie zajmują dużo miejsca i świetnie uzupełnią nowoczesną przestrzeń.
 • Krzesła tapicerowane w skandynawskim stylu – to modele wyróżniające się smukłą formą, szczególnie jeśli chodzi o nogi, dzięki czemu dobrze wpiszą się w niewielką przestrzeń jadalnianą ze względu na lekką wizualnie konstrukcję.

Krzesła do małej jadalni – stwórz spójny komplet ze stołem

Wybierając krzesła do małej jadalni, warto je dopasować do stołu, aby stworzyły z nim spójny komplet
. Wbrew pozorom nie zawsze gotowe zestawy są najkorzystniejszym rozwiązaniem, gdyż może się okazać, że niepotrzebnie zajmą więcej miejsca niż te skompletowane samodzielnie.

Liczy się przede wszystkim spójny design, zatem dobrze jest wybierać elementy dopasowane kolorystycznie oraz pod względem materiału wykonania. W ten sposób w jadalni zapanuje harmonia i wizualny ład, a uporządkowana tak przestrzeń, nawet niewielka, będzie wydawać się optycznie większa.

Wyspa z hokerami zamiast tradycyjnej jadalni

Jeśli trudno wydzielić Ci konkretną strefę na tradycyjną jadalnię, gdyż w Twoim mieszkaniu brakuje na to miejsca, to zawsze możesz rozważyć popularne aktualnie rozwiązanie, idealnie wpisujące się w obecnie obowiązujące trendy. Mowa o zaaranżowaniu wyspy kuchennej i uzupełnieniu jej hokerami, czyli wyższymi stołkami, które będą wygodnymi siedziskami, szczególnie gdy wybierzesz modele z oparciami. W ten sposób w pełni wykorzystasz dostępną przestrzeń, która nie zostanie przytłoczona.

www.meblezych.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony