ReklamaRehau Passion for Color A1

kuchnia

Meble do kuchni - jak je wybrać?

Meble

kuchnia

Mebleinfo   

Meble do kuchni - jak je wybrać?

Artykuł sponsorowany

Proces wyboru idealnych mebli kuchennych to spore wyzwanie. Stajemy bowiem przed wieloma decyzjami, które będą miały wpływ na nasze zadowolenie z użytkowania mebli w kuchni. O czym powinniśmy pamiętać? Jak wybrać odpowiednie meble do kuchni?

Meble kuchenne - matowe czy w połysku?
Nowoczesne meble kuchenne występują w wielu ciekawych wersjach, a propozycje tworzone na zamówienie dają nam mnóstwo możliwości. Musimy się zastanowić nad tym, czy chcemy postawić na meble matowe, czy też w połysku. W tym wypadku trzeba mieć na uwadze częstotliwość gotowania, wielkość pomieszczenia, oświetlenie i nasłonecznienie kuchni. 

Kuchnia matowe jest dobrym wyborem wtedy, gdy przestrzeń jest dosyć duża i dobrze nasłoneczniona. Takie meble pochłaniają światło, dlatego koniecznością jest porządne oświetlenie. Poza tym wybór matowych mebli jest jednoznaczny z przytulnością i przyjaznością całego otoczenia. Ich atutem jest z pewnością łatwość zachowania w czystości (na meblach matowych nie widać odcisków palców).

Z kolei kuchnia w połysku jest polecana w małym pomieszczeniu - takie meble nadają głębi i powiększają optycznie wnętrze. Dzięki nim nasza kuchnia będzie wyglądać na przestronniejszą. Meble w połysku dodatkowo sprawdzają się w słabiej oświetlonych wnętrzach, gdyż świetnie odbijają światło. 

Kolorystyka mebli kuchennych
Kolejna ważna kwestia to kolorystyka mebli do kuchni. Jedną z najpopularniejszych opcji jest kuchnia biała, pasująca do stylu nowoczesnego lub skandynawskiego. Jakie zalety mają białe meble kuchenne? Nie zapominajmy o uniwersalnym zastosowaniu i łatwości aranżacji. Można je przykładowo zestawić z kamieniem, drewnem i różnorodnymi sprzętami w przestrzeni kuchennej. Pamiętajmy również o materiałach dobrej jakości, na których nie będzie widać nieestetycznych sklejeń. Jedynie najwyższa jakość mebli stanowi gwarancję długiego i komfortowego użytkowania przez wiele lat. 

Ciekawie prezentują się szare meble, które już od kilku lat cieszą się uznaniem na rynku. Do dyspozycji mamy różne odcienie szarości - od ciemnego grafitu, po jasny popiel. W niewielkich wnętrzach lepiej jest unikać ciemnych mebli, które mogłyby optycznie zmniejszać otoczenie. Meble w kolorze szarym są odpowiednie do pomieszczeń modern, loft i industrialnych - wprowadzają tutaj elegancję i nutkę szaleństwa. To oznacza, że spodobają się miłośnikom oryginalnych i niestandardowych rozwiązań, zapewniając jednocześnie funkcjonalność i praktyczność. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć biel z szarością w swojej kuchni, dodając do tego drewniane elementy aranżacji.

Meble kuchenne z drewna
Kuchnia wykończona w drewnie przez cały czas wzbudza pozytywne emocje w wielu domach. Kojarzy nam się bowiem z ogniskiem domowym i daje możliwość dowolnych aranżacji, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Warto zauważyć, że drewno nie zawsze musi pozostawać w naturalnym kolorze, chociaż ta barwa najlepiej podkreśla rysunek drewna. 

Meble z drewna odznaczają się uniwersalnością, a ich unikalny styl podkreśli charakter każdej kuchni. Wybór mebli uwarunkujmy nie tylko swoimi preferencjami, lecz także potrzebami domowników i aranżacją otoczenia. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony