ReklamaPollmeier - baner A1

kuchnia

Meble „na wysokości”. Jak zabudować nowoczesną kuchnię?

Meble

kuchnia

Wnętrza

design

Mebleinfo   

Meble „na wysokości”. Jak zabudować nowoczesną kuchnię?

KAM

Meble kuchenne nie muszą być nudne i standardowe. Można je teraz dowolnie projektować. Zwłaszcza, że obecnie niezwykle modna jest wysoka zabudowa sięgająca praktycznie pod sufit.

Zabudowa pod sam sufit

Nie podoba Ci się rząd identycznych modułów szafek poprowadzonych na całej szerokości ściany? Teraz to już nie problem, ponieważ projektanci mebli kuchennych proponują oryginalne rozwiązania aranżacyjne, które uatrakcyjniają bryłę mebli.

Często walcząc o każdy kawałek przestrzeni w naszej niewielkiej kuchni lub aneksie kuchennym powinniśmy zainteresować się wysoką zabudową, sięgająco praktycznie pod sufit. Takie szafki są niezwykle praktyczne, ponieważ pozwalają zmaksymalizować powierzchnię do przechowywania, zabudowując dostępną przestrzeń nie tylko w szerz, ale i do góry.

Więcej miejsca i atrakcyjna dekoracja

Wiszące szafki nie tylko zapewniają funkcjonalne schowki do przechowywania, ale również spełniają w kuchni rolę elementów dekoracyjnych.

- Warto racjonalnie zagospodarować każdą dostępną powierzchnię w kuchni, dzięki czemu zwiększymy potencjał miejsca do przechowywania. Kierując się aspektami praktycznymi, nie musimy jednak powielać sztampowych układów, tylko odważyć się na indywidualne rozwiązania i wybierać pomysłowe wzornictwo – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Im bardziej zróżnicowana zabudowa, czy to w formie mebli czy kompozycji dekorów, tym efekt końcowy będzie ciekawszy.

Dodatkowo szafki wiszące, pod sufitem, nie muszą być sztampowe, z jednego wzoru, wykonane pod szablon. Nowoczesna sylwetka mebli coraz częściej składa się z różnorodnych elementów, które zapewniają mniej oczywisty, a przez to bardziej interesujący efekt.

Asymetria w modzie

Dlatego projektanci bardzo chętnie sięgają po wszelką asymetrię układu mebli, gdzie nie wszystko jest zaprojektowane „od linijki”. Większa swoboda aranżacyjna i urozmaicenie monolitycznej bryły mebli to również skuteczny sposób na nadanie zabudowie stylistycznej lekkości. 

- Nie musimy projektować szafek wiszących na całej szerokości ściany, a ograniczyć się do kilku modułów, które pozwolą nam zaaranżować pojemną strefę przechowywania – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel. – Pozostałą wolną przestrzeń ściany można zagospodarować na otwarte półki, które będą ciekawym urozmaiceniem i ozdobą zabudowy meblowej, a dodatkowo również zapewnią miejsce do przechowywania.  

Zaprojektowanie zabudowy kuchni aż do sufitu na całej szerokości ściany może przybrać postać rzędu wysokich, pojemnych szafek albo dwóch, a czasami nawet trzech rzędów o różnej głębokości. Takie rozwiązanie pozwala w pełni zagospodarować potencjał dostępnej powierzchni.

Atrakcyjna również symetria

Jeśli jednak lubimy bardziej „uporządkowaną” przestrzeń możemy uatrakcyjnić ich design, wprowadzając efektowne połączenia kolorystyczne czy ciekawe kompozycje dekorów, które nadadzą wnętrzu stylu i niepowtarzalnego charakteru.

Na pewno przy takim zabiegu nasza zabudowa kuchenna zyska na elegancji i lekkości, jeżeli pełne fronty w jednym z rzędów szafek zamienimy na witryny szklane. 

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Meble „na wysokości”. Jak zabudować nowoczesną kuchnię?
Meble „na wysokości”. Jak zabudować nowoczesną kuchnię?
Meble „na wysokości”. Jak zabudować nowoczesną kuchnię?
Meble „na wysokości”. Jak zabudować nowoczesną kuchnię?
Meble „na wysokości”. Jak zabudować nowoczesną kuchnię?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony