ReklamaRehau obrzeża

kuchnia

Mimo pandemii warto przeprowadzić wiosenne porządki w domu

Meble

kuchnia

Mebleinfo   

Mimo pandemii warto przeprowadzić wiosenne porządki w domu

Rejs

Mimo niesprzyjającej sytuacji epidemiologicznej warto, co podkreślają również psycholodzy, zabrać się za wiosenne porządki w domu czy mieszkaniu. Nie tylko uporządkujemy nasze „cztery kąty” ale również dobrze to wpłynie na nasze samopoczucie.

Zwłaszcza w okresie, gdy tak niewiele zależy od nas, uporządkowanie bezpośredniego otoczenia pozwala poczuć się lepiej: jest namiastką aktywności fizycznej, zajmuje myśli, ale też przywraca poczucie choćby minimalnej kontroli.

Musimy przede wszystkim uporać się nie tylko z brudem ale też z bałaganem. W przypadku wszystkich wnętrz, dobrą receptą na rozgardiasz jest segregacja wielu potrzebnych nam przecież rzeczy.

Zadanie sortowanie

W pokojach maluchów zazwyczaj absolutnie wystarczające są tekturowe pudła lub plastikowe pojemniki, które możemy dowolnie ozdabiać i kolorować. Dzięki nim w prosty i szybki sposób (choć zazwyczaj niezbyt trwały) możemy posortować oraz pochować zabawki i niezbędne dzieciom mniejsze i większe skarby.

Nieco trudniej uporządkować wnętrza szafek łazienkowych i kuchennych. W jednym i drugim przypadku musimy bowiem znaleźć miejsce i na drobne akcesoria, i na rzeczy nieco większe – środki higieniczne jak papier toaletowy, detergenty, a w kuchni – zastawę i żywność. Ponadto musimy zadbać, by wszystko to było jednocześnie ukryte i łatwo dostępne.

- Drobiazgi – jak kosmetyki, sztućce czy przyprawy – najwygodniej jest przechowywać w szufladach. Jeśli mamy możliwość wyboru – zdecydujmy się na te płytkie, gdyż to w nich najłatwiej i najszybciej znajdziemy małe elementy. Z kolei większe produkty np. zapasy lepiej jest umieścić w szufladach głębszych. O ile mamy nowoczesne systemy szuflad jak Slim Box czy Comfort Box, możemy przechowywać w nich nawet rzeczy stosunkowo ciężkie, gdyż maksymalny udźwig wytrzymałych prowadnic wynosi do 35 kg. – mówi Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS, polskiego producenta akcesoriów meblowych.

Zadanie układanie

Ogromnym ułatwieniem w porządkowaniu są systemy organizacji wewnętrznej szuflad. Te możemy bez trudu zamówić online również w obecnym, trudnym czasie na www.e-rejs.eu (i to z rabatem na poziomie 20%) i samodzielnie zamontować. Systemy REJS obejmują zarówno rozwiązania przeznaczone do Slim Box i Comfort Box (jak np. relingi), jak również produkty uniwersalne, które możemy zastosować w każdej zabudowie!

Uwagę warto zwrócić na wykonane z tworzywa specjalne wkłady na sztućce i inne akcesoria. Dostępne w wielu wymiarach i układach, wystarczy wsunąć do szuflady, aby drobiazgi posegregować i zabezpieczyć przed mieszaniem się.

Także skutecznym sposobem są maty antypoślizgowe, które możemy dowolnie przycinać. Podczas otwierania i zamykania szuflady, zabezpieczą one przechowywane produkty przed przesuwaniem się, a nas przed bałaganem. Zarówno wkłady, jak i maty dostępne są w 3 kolorach (białym, srebrnym i grafitowym).

Receptą na nieporządek wśród przypraw są z kolei odpowiednio wyprofilowane wkłady. Ułożyć w nich możemy szklane słoiczki na zioła, które uchronią mieszanki przed wysypywaniem się i wietrzeniem. Wykonane z drutu uchwyty na talerze pozwolą zaś nie tylko bezpiecznie przechowywać, ale też przenosić zastawę.

Co ważne, wszystkie te stosunkowo proste rozwiązania stanowią ogromne ułatwienie nie tylko w samym sprzątaniu, ale również w późniejszym utrzymaniu ładu. Wystarczy je zastosować raz, by na długi czas zapomnieć o bałaganie.

www.rejs.eu

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Mimo pandemii warto przeprowadzić wiosenne porządki w domu
Mimo pandemii warto przeprowadzić wiosenne porządki w domu
Mimo pandemii warto przeprowadzić wiosenne porządki w domu
Mimo pandemii warto przeprowadzić wiosenne porządki w domu

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ PulinkaZ31 1 9 miesięcy temu Oczywiście, że warto. Mnie dzięki przedświątecznym porządkom czas bardzo szybko zleciał, wcześniej siedziałam przed tv albo chodziłam z kąta w kąt nie wiedząc co zrobić. A porządki z moją roombą sprawiły mi radość. Tak radość, zwykle to było żmudnym obowiązkiem, a teraz się zmieniło ;)
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony