ReklamaPollmeier - baner A1

kuchnia

Niewielka kuchnia. Rozsuwane blaty będą dobrym rozwiązaniem

Niewielka kuchnia. Rozsuwane blaty będą dobrym rozwiązaniem

Belmeb

Niewielka kuchnia w mieszkaniu to często zmora właścicieli. Jak ją urządzić gustownie, z klasą oraz tak, by była też funkcjonalna. Często też kuchnia łączy się z salonem, co powoduje, iż chcemy jednak ukryć przestrzeń roboczą.

Obecnie większość nowych mieszkań oferowanych na rynku charakteryzuje się niewielką powierzchnią mieszkalną. Dlatego każde rozwiązanie pozwalające pozyskać dodatkowe centymetry kwadratowe jest na wagę złota. Zwłaszcza, gdy w niewielkiej kuchni chcemy również ukryć przestrzeń roboczą, czyli blaty.

Właśnie odpowiednie systemy blatów rozsuwanych i chowanych pomogą nam nie tylko powiększyć kuchenną przestrzeń, ale również ukryć część roboczą w kuchni.

Chowane, wysuwane, wyciągane blaty na co dzień nie zajmują miejsca a w razie potrzeby błyskawicznie powiększają miejsce do pracy. Po zakończeniu prac w kuchni, łatwo można je schować lub wsunąć i zyskać z powrotem przestrzeń mieszkalną. Zobaczmy jakie systemy chowanych i składanych blatów możemy wybrać.

Blat wsuwany

Blat wygląda jak szuflada. Natomiast już po rozłożeniu zamienia się w pełnowymiarowy blat. Dłuższe modele posiadają dodatkowo rozkładaną nóżkę do stabilizacji całości tego elementu. Dzięki temu nie musimy za każdym razem wychodzić z kuchni i szukać innego miejsca do zjedzenia. To świetne rozwiązanie sprawdza się w niewielkich kuchniach, w których na co dzień pełnowymiarowy stół zajmowałby zbyt wiele miejsca lub się nie zmieścił. Co ciekawe możemy albo wysunąć cały blat z szuflady albo tylko jego część. Takie systemy proponuje firma PEKA.

Mechanizm Top Flex pozwala stworzyć dodatkową powierzchnię roboczą w kuchni. Gdy mechanizm nie jest używany, wysuwana część blatu ukryta jest za frontem szuflady. Natomiast jeżeli zostaje wyciągnięty, front szuflady automatycznie opuszcza się. Pełne wysunięcie tego elementu pozwala stworzyć funkcjonalny stół.

Blat składany

Taki blat jest mocowany do ściany, który możemy w każdej chwili rozłożyć. Takie rozwiązanie wspaniale sprawdzi się w niewielkiej kuchni, gdy nie chcemy jadać posiłków w salonie. W odróżnieniu do blatu wsuwanego, ten składany cały czas jest widoczny, choć po złożeniu do ściany nie zajmuje miejsca. System proponowany przez firmę Laguna jest niezwykle wygodny i szybki w rozłożeniu i złożeniu. Bez względu od liczby wsporników składanego blatu, możemy wygodnie złożyć je jedną ręką dzięki systemowi sprzęgającemu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się również w gabinecie jako roboczy blat pod laptop.

Mini blaty

Mini blaty to dodatkowe przestrzenie na często używane sprzęty, typu krajalnica, ekspress do kawy czy robot kuchenny, które choć przydają się często, nie muszą być stale pod ręką. Odpowiednio skonstruowane systemy pozwalają w szybki sposób dostać się do urządzenia a po skończonej pracy równie szybko go schować. Co ważne, w końcu nie musimy rozkręcać robota na setki drobnych części ani zabezpieczać krajalnicy przed dziećmi. Wszystko możemy schować do półki. Taki mini blat może również służyć jako powiększenie przestrzeni roboczej w kuchni. Wysuwają się one jednym płynnym ruchem. Systemy te proponuje firma PEKA.

Zdecydowaną większość prezentowanych systemów można zmodyfikować i dopasować do każdego niemal pomysłu i wnętrza.

Więcej informacji: https://www.belmeb.pl/blog/dodatkowa-przestrzen-w-kuchni/  

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony