ReklamaSchelling
Otwarte półki – to wyznacznik modnej kuchni!

KAM

Jakie są obecnie trendy w projektowaniu nowoczesnych mebli kuchennych? Przede wszystkim w zabudowie kuchennej królują otwarte półki. Im takowych elementów jest więcej tym lepiej. Ponieważ pojedyncza półka nad blatem kuchennym czy rząd mniejszych jako zwieńczenie mebli to już zdecydowanie za mało.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że odkryliśmy już potencjał otwartych półek, które umieszczamy obecnie niemal w każdym miejscu zabudowy meblowej. Są modne i praktyczne, dlatego tak bardzo polubiliśmy je w aranżacjach kuchennych. 

Modny element ekspozycyjny

Dlaczego otwarte półki są takie popularne w meblach kuchennych? Ponieważ obecnie to jeden z najmodniejszych elementów dekoracyjnych, który pozwala z dużą swobodą aranżować naszą kuchnię.

Pozwala to w atrakcyjny sposób urozmaicić bryłę mebli, a przy okazji nadać jej wizualnej lekkości. 

- Zabudowa meblowa nie musi już stanowić zwartej, jednolitej kompozycji. Coraz przychylniej patrzymy na bardziej swobodny układ modułów mebli, które zaskakują nieoczywistymi rozwiązaniami i wyłamują się ze schematów narzuconych przez symetrię – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Atutem otwartych półek jest duża elastyczność aranżacyjna – można je wkomponować w zabudowę meblową na wiele ciekawych sposobów, a dodatkowo będą ozdobą wnętrza. 

Otwarte półki mogą być zespolone z zabudową meblową lub stanowić samodzielny element. Możemy je odpowiednio połączyć z szafkami dolnej lub górnej zabudowy. Takie otwarte półki mogą także stanowić alternatywę dla szafek wiszących. W ich zastępstwie zaprojektujemy półki tradycyjne lub typu kubikowego. Na otwarte półki możemy zagospodarować ścianę wyspy lub półwyspu kuchennego, wyeksponowaną od strony salonu.

- Niezależnie od miejsca, w którym zostaną zaprojektowane czy ich formy, półki dynamizują przestrzeń i nadają wnętrzom oryginalnego wyglądu – mówi projektantka. 

Otwarte półki w otwartej kuchni

Współczesna kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Do tego doskonale się prezentować. Jeśli pomieszczenie kuchenne jest typu otwartego, powinno się również dobrze komponować z salonem. Tak by stanowiło całość z reprezentacyjną częścią dzienną.

W zintegrowanych wnętrzach warto postawić na jednolity typ umeblowania lub powtarzający się charakterystyczny motyw, który pozwoli nadać im stylistycznej jedności. Takim elementem łączącym całą zabudowę meblową mogą być otwarte półki.

Można je zaprojektować w roboczej części kuchni. Takie same elementy mogą również pojawić się jako element zabudowy meblowej lub dekoracja wyspy kuchennej i jeden z elementów wyposażenia livingroomu. Taki zabieg pozwoli nam uzyskać wrażenie harmonii i ładu aranżacyjnego. Półki mogą również wyznaczyć nam umowną granicę zabudowy meblowej części kuchennej i równocześnie estetyczne przejście do strefy wypoczynkowej.  

Podkreślą charakter wnętrza

Półki nie muszą być wykonane z tego samego materiału, co szafki. Jednak pamiętajmy, że powinny być spójne stylistycznie z całym wyposażeniem kuchni. Można zdecydować się na standardowe półki wiszące, rząd mniejszych półeczek wkomponowanych między moduły szafek lub pojedyncze półki o zróżnicowanych formach, które będą urozmaiceniem prostej bryły mebli. Możemy także zaakcentować je innym dekorem lub kontrastowym kolorem. Dobrym pomysłem będzie również umieszczenie ich na ścianie na ozdobnym panelu z drewna albo okładziny kamiennej.

Otwarte półki w naszej kuchni będą doskonałą bazą do wyeksponowania starannie wybranych dodatków, które podkreślą charakter i wyjątkowość tego wnętrza.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Otwarte półki – to wyznacznik modnej kuchni!
Otwarte półki – to wyznacznik modnej kuchni!
Otwarte półki – to wyznacznik modnej kuchni!
Otwarte półki – to wyznacznik modnej kuchni!
Otwarte półki – to wyznacznik modnej kuchni!
Otwarte półki – to wyznacznik modnej kuchni!
Otwarte półki – to wyznacznik modnej kuchni!

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony