ReklamaFestool nowe systainery

kuchnia

Pralka w kuchni. Jakie są tego zalety?

Meble

kuchnia

Mebleinfo   

Pralka w kuchni. Jakie są tego zalety?

Oras

W kuchni najczęściej gości zmywarka. Jeśli chodzi o pralkę tradycyjnie ustawiamy ją w łazience. Tymczasem ulokowanie tego urządzenia w kuchni ma jednak swoje zalety. Jakie? O tym w naszym artykule.

Dlaczego pralka w kuchni to nie jest taki zły pomysł? Zwłaszcza, że w polskich domach tradycyjnie to urządzenie znajduje się w łazience. W kuchni natomiast ewentualnie króluje zmywarka.

Jednak takie rozwiązanie pozwoli nam podnieść komfort korzystania z łazienki, która dzięki temu będzie prawdziwym salonem SPA, nawet gdy jej metraż jest niewielki.

Kiedy pralka w kuchni to dobre rozwiązanie?

Marzymy o komfortowej łazience, niemal o domowym SPA. Tymczasem z reguły i tak niewielką przestrzeń blokuje często sporych rozmiarów pralka. Dlatego jeśli chcielibyśmy przekształcić to pomieszczenie niemal w salon kąpieli, warto pomyśleć o wkomponowaniu pralki do kuchni.

W jej miejsce można wstawić komfortową wannę lub kabinę prysznicową o większych wymiarach. Dzięki takiemu rozwiązaniu łazienka staje się harmonijna i uporządkowana aranżacyjnie.

Podłączenie pralki w kuchni

Planując przeniesienie pralki do kuchni musimy pamiętać, że to urządzenie musimy również podłączyć do ujęcia wody i prądu. W przypadku jednak, gdy nie posiadamy dodatkowego ujścia wody a umiejscowienie pralki w kuchni jest konieczne, warto zamontować specjalną baterię kuchenną z zaworem do pralki lub zmywarki.

- Na rynku dostępne są baterie np. z elektronicznymi zaworami. Pojedyncze naciśnięcie przycisku otwiera zawór na 4 godziny, dłuższe przytrzymanie – na 12 godzin. Zamknięcie zaworu następuje automatycznie po 12 godzinach. To idealne i wygodne rozwiązanie dla tych, którym zależy na umieszczeniu pralki w kuchni, ale nie posiadają dodatkowego przyłącza wody. Bateria pełni wtedy zatem więcej niż jedną funkcję. Jest urządzeniem, dzięki któremu możemy kontrolować funkcjonowanie innego urządzenia – wskazuje Joanna Gręda, ekspert marki Oras, fińskiego producenta armatury sanitarnej.

Zabudowana czy widoczna?

Obecnie producenci sprzętów AGD dbają nie tylko o odpowiednią specyfikację techniczną swoich produktów, ale także na ich design. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na niezabudowywanie urządzeń, a ich odpowiednie eksponowanie. Na szczęście spora dostępność kolorystyczna, rozmiarowa i stylistyczna daje nieograniczone możliwości aranżacji i idealne dopasowanie sprzętu do aranżacji pomieszczenia.

Producenci również dostrzegają to, że coraz więcej klientów chce wkomponować pralkę w zabudowę kuchenną. Oferują więc specjalne pralki do zabudowy szafkowej. Taki sprzęt nie jest zbyt widoczny, ukryty jest w szafce kuchennej tworząc ład i porządek oraz zachowując przy tym minimalistyczny charakter wnętrza.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony