ReklamaFestool akumulator

kuchnia

Przedstawiamy 5 sposobów na biel w kuchni

Przedstawiamy 5 sposobów na biel w kuchni

Cosentino

Kuchnie w bieli nadal nie wychodzą z mody. Dlaczego? Ponieważ ten kolor nadaje wnętrzu czystości i elegancji. Ten wizualny efekt możemy dodatkowo wzmocnić zastosowaniem jasnego blatu, np. z trwałego konglomeratu kwarcowego. Tak skomponowana kuchnia sprawi, że pomieszczenie wyda się o wiele większe.

Natomiast dla przełamania sterylności bieli możemy do tego pomieszczenia wprowadzić kontrastowe uchwyty, lub ciemną zabudowę górnych szafek. Taki zabieg spowoduje, że stworzymy kuchnię odporną na sezonowe mody. Jeśli dodatkowo otworzymy ją na salon, zyskamy harmonijną i bardzo reprezentacyjną przestrzeń.

Specjaliści z firmy Cosentino, producenta powierzchni ultrakompaktowych Dekton, konglomeratów kwarcowych Silestone i naturalnego kamienia wskazują, że wybór materiałów do kuchni jest sprawą bardzo indywidualną i w dużej mierze zależy od naszego gustu. Radzą by przed podjęciem decyzji dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wymagania w stosunku do materiałów, poznać właściwości poszczególnych rozwiązań i paletę proponowanych odcieni kolorów. W ten sposób wszystkie elementy będą tworzyły razem spójną całość.

Należy również pamiętać, że umiar, prostota i jakość są zawsze na czasie.

Cała na biało

Biel w kuchni nigdy nie wychodzi z mody – tak skomponowane kolorystycznie pomieszczenie wygląda nowocześnie, przestronnie i świeżo. Może przyjmować różne warianty – np. nawiązywać do stylu skandynawskiego. Fronty szafek z bielonego drewna, połączone z blatem Silestone Iconic White wyglądają wyjątkowo lekko i przytulnie.

Dodatkowo można przełamać ten schemat ustawiając przy kuchennej wyspie plecione krzesła -  zmieniając jej charakter i zapraszając gości do rozmów z gospodarzami podczas gotowania.

Siła kontrastu     

Spójną przestrzeń stworzą również czarne szafki połączone z białym blatem i jasnymi krzesłami. Kontrastowe kolory nadają wnętrzu wyrazu - kuchnia wygląda bardzo schludnie. Bardzo ładnie będzie wyglądać tu aranżacja, w której wykorzystano konglomerat kwarcowy Silestone by Cosentino o wzorze Lagoon z delikatnymi szarymi żyłkami. Ta prosto urządzona kuchnia zachwyca swoim nowoczesnym wykończeniem, dając dowód na to, że proste rozwiązania są często najlepsze. Uroku dodają całości drewniane elementy i stylowa lampa w odcieniu złota.

Gotowanie w lofcie

Styl industrialny nadal nie wychodzi z mody jeśli chodzi o projektowanie wnętrz mieszkalnych czy biurowych. To samo dotyczy pomieszczenia kuchennego. Loftowa przestrzeń nie będzie w pełni kompletna bez charakterystycznych industrialnych lamp w metalowych oprawach. Zawieszone jedna obok drugiej nad wyspą kuchenną spotęgują wrażenie przebywania w przestrzeni poprzemysłowej. Aby nieco „zmiękczyć” surowość ciemnej zabudowy wykonanej z Dektonu Bromo, zestawiono go z jasną okładziną ścian o wysokim połysku, również z materiału Dekton, tym razem w kolorze Olimpo.

Luksusowa kuchnia marzeń

Coś dla miłośników luksusu również w kuchni. Tu z pewnością mogą królować jasne barwy blatu z beżowym żyłowaniem i złoto. Jednak w tej kuchni złoto widać je głównie w dodatkach.  Wybrany na blat kuchenny naturalny kwarcyt Sensa Taj Mahal od Cosentino wygląda naprawdę stylowo i robi wrażenie od samego wejścia. To sposób na niewymuszoną elegancję, podaną w sposób lekki i bezpretensjonalny.

Eklektyzm

Odpowiednie zestawienie i wyważenie poszczególnych elementów stworzy niesamowity wystrój kuchni. Nowoczesny blat Silestone Blanco Zeus sąsiaduje z industrialną, metalową półką na drobiazgi i zastawę. W tym stylu można zestawiać elementy tak różne jak  klasyczne szafki z rustykalnymi półkami na przyprawy. Przy takim podejściu do projektowania nie ma mowy o żadnych ograniczeniach. Wystarczy zdobyć się na odrobinę śmiałości i puścić wodze fantazji.

Więcej na: https://www.cosentino.com/pl-pl/

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Przedstawiamy 5 sposobów na biel w kuchni
Przedstawiamy 5 sposobów na biel w kuchni
Przedstawiamy 5 sposobów na biel w kuchni
Przedstawiamy 5 sposobów na biel w kuchni
Przedstawiamy 5 sposobów na biel w kuchni

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony