ReklamaSenoplast A1

kuchnia

Szuflady kuchenne – tu znajdziesz dodatkową przestrzeń

Meble

kuchnia

Mebleinfo   

Szuflady kuchenne – tu znajdziesz dodatkową przestrzeń

KAM

Jak sprawić, żeby w szufladach zmieściło się więcej? Dodatkowe centymetry w szufladach systemu KAM Premium Plus, dzięki nowej konstrukcji, to odpowiedź na potrzebę ekonomicznego zagospodarowania każdej wolnej przestrzeni w meblach kuchennych, aby zyskać jeszcze więcej miejsca do przechowywania.

Zapasy spożywcze oraz niezbędny arsenał naczyń i akcesoriów kuchennych trzeba gdzieś przechowywać. Komfortowe w użytkowaniu szuflady z pełnym wysuwem, który zapewni wygodny dostęp do zawartości, będą idealnym do tego miejscem. Jednak i one mają ograniczoną pojemność.

Dodatkowe miejsce w szufladach kuchennych

Spółka Meblowa KAM, producent mebli kuchennych z Milejewa, znalazła na to sposób, zwiększając pakowność każdej z szuflad systemowych. Jeżeli nie możemy powiększyć ilości mebli zaprojektowanych w zabudowie kuchennej, warto pomyśleć o bardziej ekonomicznym wykorzystaniu ich powierzchni. 

- Poszukaliśmy dodatkowych centymetrów w konstrukcji szuflad. Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym mogliśmy obniżyć ich dno, co pozwoliło zwiększyć ich pojemność, bez konieczności powiększania ich wymiarów – tłumaczy Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Zyskujemy więcej miejsca do przechowywania na takiej samej powierzchni mebli, a funkcjonalność i komfort pracy szuflad pozostają takie same. 

Większa pakowność oznacza więcej produktów i naczyń kuchennych, dla których znajdziemy miejsce w szufladach. Wytrzymałe prowadnice, na których są zamontowane, bez problemu poradzą sobie z tym zadaniem. Szuflady nawet przy dużym obciążeniu zamkną się cicho i delikatnie, dzięki hamulcom siły zamykania, w które wyposażone są prowadnice. Wystarczy lekko pchnąć front szuflady dłonią, a w przypadku, gdy są zajęte lub pobrudzone, nawet biodrem czy kolanem. 

Rozsądnie zaplanowane meble kuchenne

Projektowanie nowoczesnych systemów mebli kuchennych to niemal walka o każdy centymetr dostępnej powierzchni, aby wykorzystać ją w przemyślany i ergonomiczny sposób. Celem jest znalezienie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania, nawet w małych wnętrzach.

Wysokość szuflad można dobrać odpowiednio do funkcji, jaką będą pełniły. Szuflada na sztućce i drobne akcesoria nie musi być wysoka. Nawet w niskiej szufladzie zmieści się wiele przedmiotów, które będą poukładane i zawsze na swoim miejscu, jeżeli odpowiednio zorganizujemy jej wnętrze. Wysoka natomiast powinna być szuflada magazynowa, w której zamierzamy przechowywać zapasy żywności lub przeznaczyć ją na stałe miejsce dla garnków i patelni.

Dlaczego wybór odpowiedniego modelu szuflady jest tak istotny?

Wysokość każdej z nich została precyzyjnie wyliczona do przechowywanej zawartości. Miejsca jest dokładnie tyle, ile potrzebujemy – mamy pewność, że zmieści się to wszystko, do czego jest przeznaczona, a jednocześnie nie tracimy cennej powierzchni.

Pakiet szuflad można łatwo dopasować do indywidualnych preferencji. Wybór powinien być podyktowany potrzebami wynikającymi ze stylu życia i przyzwyczajeń, a więc sposobu użytkowania kuchni. Wyposażając meble w konkretny rodzaj szuflad, będzie nam łatwiej zapanować nad całym kuchennym zapleczem.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Szuflady kuchenne – tu znajdziesz dodatkową przestrzeń
Szuflady kuchenne – tu znajdziesz dodatkową przestrzeń
Szuflady kuchenne – tu znajdziesz dodatkową przestrzeń
Szuflady kuchenne – tu znajdziesz dodatkową przestrzeń

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony