ReklamaBusch A1

kuchnia

Wstajemy z kolan – czyli kuchnia idealnie zagospodarowana

Biznes

nowości

Meble

kuchnia

Mebleinfo   

Wstajemy z kolan – czyli kuchnia idealnie zagospodarowana

KAM

Narożnik kuchenny – to miejsce, które wprost prosi się o odpowiednie zagospodarowanie. Zwłaszcza w niewielkich kuchniach, gdy chcemy wykorzystać każdy centymetr powierzchni użytkowej. Funkcjonalne szuflady to idealne rozwiązanie w tym przypadku.

Meble kuchenne się zmieniają. Zabudowa meblowa jest coraz bardziej funkcjonalna i komfortowa w użytkowaniu. Poszukując każdego możliwego miejsca do wykorzystania zwracamy uwagę na narożniki, które uchodziły za trudne schowki z kłopotliwym dostępem. Teraz możemy je optymalnie zagospodarować i wygodnie użytkować.

- Możliwość zabudowania narożników to duży atut wnętrza, ponieważ zyskujemy dodatkową, bardzo pojemną szafkę, w której można przechowywać naczynia o większych gabarytach czy spore zapasy produktów spożywczych. Aby jednak zminimalizować niedogodności związane z usytuowaniem szafki narożnej i zapewnić sobie komfortowy dostęp, wymaga ona umiejętnej organizacji – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM, producenta mebli kuchennych z Milejewa.

Teraz można narożniki w kuchni odpowiednio zagospodarować i zapomnieć o męczącym schylaniu się czy klękaniu przy szafce aby coś w jej głębi odnaleźć. Dodatkowo głębokie półki często były również źle zagospodarowane - z tyłu szafki pozostawało sporo wolnej przestrzeni, do której był słaby dostęp.

To się jednak zmieniło. Teraz mamy do dyspozycji wygodne systemy, które podnoszą funkcjonalność tego specyficznego miejsca zabudowy meblowej. Dzięki temu pozwalają lepiej zaplanować rozmieszczenie kuchennych akcesoriów. Wystarczy zastąpić tradycyjne półki bardziej przydatnymi w tej sytuacji rozwiązaniami w postaci specjalnych systemów z wysuwanymi półkami typu nerka, obrotowych koszy czy komfortowych szuflad narożnych z pełnym wysuwem. Dzięki tym praktycznym udogodnieniom zawartość szafki narożnej wysunie się sama, a my możemy zapomnieć o wszelkich niewygodach związanych z jej użytkowaniem.

– Dostępne systemy dedykowane narożnikom pozwalają każdemu użytkownikowi mebli wybrać dogodne dla siebie rozwiązanie, aby efektywnie zagospodarować potencjał szafki – mówi projektantka. – Bardzo komfortowym rozwiązaniem są szuflady narożne z pełnym wysuwem.    

Fronty tych szuflad są ułożone pod kątem 90 stopni. Dodatkowo idealnie wkomponowane w korpus szafki, pozwalają wykorzystać całą dostępną przestrzeń narożników i zapewniają ergonomiczny dostęp do zawartości. Wystarczy wysunąć szufladę aby w zasięgu dłoni mieć wszystkie przechowywane w niej produkty. 

- Szuflady zdominowały dolną część zabudowy meblowej, również przestrzeń narożników, ponieważ elastycznie dostosowują się do potrzeb użytkowników mebli i specyfiki wnętrza – tłumaczy Sylwia Kowalska-Mikutel. – Są pojemne i wystarczająco wytrzymałe, aby poradzić sobie ze znacznym obciążeniem, dlatego można je zagospodarować na strefę przechowywania naczyń czy zapasów kuchennych, a pełen wysuw zapewnia szybki i bezproblemowy dostęp.

Kolejnym użytkowym rozwiązaniem, które sprawdzi się w szafce narożnej, są wysuwane półki typu cargo czy kosze obrotowe. Po otwarciu frontu można je wygodnie wysunąć do przodu, poza korpus szafki. Dzięki takiemu rozwiązaniu przeszukanie zawartości półki czy wyjęcie potrzebnego artykułu nie będzie nam już sprawiało najmniejszego kłopotu.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Wstajemy z kolan – czyli kuchnia idealnie zagospodarowana
Wstajemy z kolan – czyli kuchnia idealnie zagospodarowana
Wstajemy z kolan – czyli kuchnia idealnie zagospodarowana
Wstajemy z kolan – czyli kuchnia idealnie zagospodarowana

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony