ReklamaBusch A1

łazienka

Technologiczna rewolucja w naszych domach. Oto „inteligentna” łazienka

Biznes

nowości

Meble

łazienka

Mebleinfo   

Technologiczna rewolucja w naszych domach. Oto „inteligentna” łazienka

Oras

Technologiczne innowacje wkraczają coraz mocniej do naszych domów. Coraz więcej nowinek technicznych nie tylko ułatwia nam codzienne funkcjonowanie, ale również pomaga zaoszczędzić czas i zapewnia wygodę. Teraz innowacyjne technologia wkracza również do łazienek.

Łazienka to miejsce, w którym coraz częściej spotkać możemy inteligentne rozwiązania. Producenci odważnie sięgają w projektowaniu rozmaitych urządzeń po zawansowane rozwiązania technologiczne.

iŁazienki

Samoczyszczące się toalety, wanny z hydromasażem, lustra ze zintegrowanym wyświetlaczem – to tylko niektóre rozwiązania w naszych łazienkach, którymi sterować możemy za pomocą smartfona. Podobnie rzecz ma się z bateriami łazienkowymi, które potrafią zaskoczyć swoimi szerokimi funkcjami użytkowymi.

O nowoczesnej armaturze sanitarnej przeznaczonej do łazienki mówi Joanna Gręda, ekspert marki Oras, fińskiego producenta armatury sanitarnej.

- Nowoczesna armatura sanitarna stoi pod znakiem bezdotykowego uruchamiania. W konstrukcji baterii bowiem umieszczono specjalne sensory ruchu, które wykrywają obiekty nawet w wilgotnych i zakurzonych pomieszczeniach. A co za tym idzie uruchamiają przepływ wody bezbłędnie i tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Co więcej, dzięki temu unikamy marnotrawienia wody, co widocznie przekłada się na nasze niższe rachunki – nawet o 50% - mówi Gręda.

Oszczędność wody

Mniejsze zużycie wody zapewnia także aerator zamontowany w wylewce. Dzięki napowietrzaniu wypływającej wody znacznie zmniejsza jej faktyczną ilość, nie wpływając przy tym na komfort użytkowania baterii.

- Ostatnio niezwykle popularne stały się także eko-przyciski. To niewielkie udogodnienie ma naprawdę ogromną moc sprawczą. Potrafi oszczędzić nawet 57% wody, co oznacza dla przeciętnego, 4-osobowego gospodarstwa domowego oszczędności o wartości nawet 800 zł rocznie! W bateriach umywalkowych eko-przycisk znajduje się w górnej części dźwigni a jego działanie polega na ograniczeniu zużycia wody oraz jej temperatury, co jednocześnie chroni przed poparzeniem. Dzięki takim funkcjonalnościom oszczędzamy podczas codziennego korzystania z baterii i nawet nie musimy o tym pamiętać. Dopiero gdy nastąpi potrzeba uruchomienia silniejszego strumienia wody należy nacisnąć szary przycisk i jednocześnie podnieść dźwignię – dodaje Joanna Gręda.

Domowe SPA w łazience

Do tych innowacyjnych rozwiązań możemy zaliczyć również baterie, a w zasadzie całe zestawy natryskowe, które wyposażone są w specjalne oprogramowanie. Dzięki temu możemy korzystać z prawdziwych zabiegów odnowy biologicznej w zaciszu własnej łazienki.

Opcja ta polega na naprzemiennym traktowaniu swojego ciała ciepłymi i zimnymi strumieniami w odpowiednich sekwencjach. Programy dobieramy w zależności od potrzeb i samopoczucia. Może to być więc odprężający, regenerujący lub dodający energii.

- Współczesna inteligentna łazienka oznacza także możliwość sterowania jej elementami za pomocą smartfona i aplikacji mobilnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można np. ustawić maksymalny czas przepływu wody z baterii, czas jego zamknięcia po odsunięciu dłoni od sensora, czułość czujnika, a także tryb czyszczenia oraz automatycznego płukania. Aplikacja informuje nas również o żywotności bateryjki zasilającej ostrzegając o zbliżającym się czasie jej wymiany – wskazuje ekspertka firmy Oras. 

Inteligentna łazienka w naszych domach i mieszkaniach służy przede wszystkim relaksowi, który sprawia, że korzystanie z niej jest łatwe i przyjemne. Innowacyjna technologia wkracza więc coraz śmielej do naszych wnętrz mieszkalnych ułatwiając nam codzienne funkcjonowanie.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Technologiczna rewolucja w naszych domach. Oto „inteligentna” łazienka
Technologiczna rewolucja w naszych domach. Oto „inteligentna” łazienka
Technologiczna rewolucja w naszych domach. Oto „inteligentna” łazienka
Technologiczna rewolucja w naszych domach. Oto „inteligentna” łazienka

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony