ReklamaRehau Passion for Color A1

design

6 sposobów na stworzenie salonu marzeń

Wnętrza

design

Mebleinfo   

6 sposobów na stworzenie salonu marzeń

Decoroom

Jak powinien być nasz salon marzeń? Czyli pomieszczenie w domu czy mieszkaniu, które można nazwać sercem naszego wnętrza mieszkalnego. Tu przecież, obok kuchni, spędzamy najwięcej czasu relaksując się, rozmawiając, spotykając z gośćmi.

Aby ułatwić to zadanie przedstawiamy 6 porad architektów z pracowni architektury wnętrz Decoroom, dzięki którym z łatwością zaaranżujecie salon idealny.

1. Funkcjonalność przede wszystkim

Salon to właściwie centrum naszego mieszkania. To pomieszczenie musi być więc praktyczne i funkcjonalne. Dlatego tak ważny jest jego układ. Może bowiem okazać się kluczową kwestią, której nie powinniśmy bagatelizować. Już na etapie projektu należy je dokładnie ocenić i zaplanować lub wprowadzić konieczne poprawki. 

Warto też przemyśleć jakie są nasze indywidualne potrzeby związane z salonem. Czy kolekcjonujesz sztukę, zbierasz książki, uwielbiasz wieczorem obejrzeć film z rodziną lub przyjaciółmi? A może Twoje dzieci właśnie tutaj bawią się najczęściej? Właśnie od tych wszystkich czynników zależy umeblowanie i koncept przechowywania czy ekspozycji bliskich Ci przedmiotów. Następnie w dalszej kolejności skupiamy się na tym, jak wyglądać ma projekt i jakimi materiałami czy dekoracjami ozdobimy wnętrze. 

2. Spójność to podstawa 

Warto zdawać sobie sprawę, że salon nie jest jedynym pomieszczeniem w mieszkaniu. Dlatego na etapie projektowania trzeba mieć na uwadze inne strefy domu i konsekwentnie wprowadzić obraną stylistykę w całym mieszkaniu. Trzeba mieć więc na uwadze, że salon nie powinien być pomieszczeniem stylistycznie oderwanym od reszty przestrzeni mieszkalnej.

Dokładna i przemyślana analiza naszego budżetu powinna uwzględnić zastosowanie podobnej klasy materiałów, co zapewni spójną całość domu lub mieszkania. Wykorzystanie naturalnych materiałów we wszystkich pomieszczeniach zagwarantuje znacznie lepszy odbiór wnętrza niż przypadkowe łączenie ich z tańszymi zamiennikami. Podobną zasadę powinniśmy zastosować z kolorami. Stosujmy wszędzie wybraną gamę kolorystyczną. Wówczas całość naszej przestrzeni mieszkalnej nabierze przemyślanego charakteru.

3. Strategia wad i atutów

Przede wszystkim pamiętajmy o podkreśleniu wszystkich walorów naszego salonu. Duże, piękne okno doskonale doświetlające przestrzeń wymaga specjalnej oprawy, która go nie przesłoni. Jeżeli mocnym punktem salonu będzie „naga” ściana w industrialnym klimacie to usuńmy z niej tynk. Tak zaaranżujmy przestrzeń, by to głównie ona przyciągała uwagę.

Czasem to, co pozornie może wydawać się nam problemem w salonie daje ciekawe możliwości aranżacyjne. Kreatywne wykorzystanie pionu, pojawiającego się w różnych częściach mieszkania to doskonały przykład. Teraz wystarczy tylko obudować go lustrem, aby powstała z tego np. ciekawie zaaranżowana szafa. Warto więc pamiętać, że pozornie zwyczajne elementy ujęte w nieszablonowy sposób pomogą stworzyć oryginalny i godny pozazdroszczenia salon oddający naturę domowników.

4. Naturalne materiały

Projektując nasz idealny salon warto zdecydować się na zastosowanie naturalnych materiałów i wykończenie pod wymiar. Pamiętajmy, że materiały szlachetne lepiej się starzeją, również wspaniale prezentują się w połączeniu z innymi naturalnymi produktami. Drewniana podłoga, kamień czy fornir na frontach mebli robią wrażenie i podnoszą klasę salonu nawet bez dodatkowych ozdobników.

5. Niestandardowe rozwiązania 

Aby salon w naszym domu czy mieszkaniu nie tylko pięknie wyglądał, ale też zaskakiwał, powinniśmy zainteresować się modną, nowoczesną sztukaterią. Zastanówmy się również nad połyskliwymi miedzianymi listwami albo kominkiem na środku salonu.

To tylko kilka pomysłów, którym nie sposób odmówić uroku i oryginalności.  Odpowiednio dobrane potrafią całkowicie odmienić wnętrze bez konieczności dodawania wielu dekoracji. 

6. Ciekawe dodatki 

Na koniec omawiamy dekoracje, czyli unikalne dodatki w naszym salonie. Najprostszym rozwiązaniem z pewnością będzie gra kolorem. Nie bójmy się zastosować go na ścianach i w dekoracjach. Sofy, komody albo pojedyncze ściany bardzo prosto wyróżnić.

Zastanówmy się nad sofą w mocnym kolorze dodając np. zestaw welurowych poduszek. Natomiast ciekawa, wzorzysta tapeta efektownie odmieni wnętrze salonu, jednak nie przyćmi całej stylizacji.

Wykończenie wymarzonego salonu z Decoroom pozwoli stworzyć przyjazną i zaprojektowaną pod indywidualne potrzeby klienta przestrzeń. 

Dodatkowe informacje:
www: https://www.decoroom.eu/

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

6 sposobów na stworzenie salonu marzeń
6 sposobów na stworzenie salonu marzeń
6 sposobów na stworzenie salonu marzeń
6 sposobów na stworzenie salonu marzeń

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ hande 3 miesiąc temu Trzymajcie namiary - http://kongres-sep.pl/ Sporo sugestii co do optymalnego wykorzystania powierzchni. I ogólnie ten kierunek jest zdecydowanie trafiony. A co wy na to?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ dekiel 2 8 miesięcy temu Popatrzcie też na te elementy - https://www.fryzomania.pl/... Można znaleźć naprawdę wiele sensownych rozwiązań. Kwestia taka, jak do tego podchodzicie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ brodek 1 11 miesięcy temu A salon fryzjerski? Takie rozwiązania - https://www.wyposazenie-salonu... czy zupełnie inne? Jakie macie doświadczenia? Na co stawialiście? Konkretne podpowiedzi?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony