ReklamaRehau A1

design

Jasne drewno ma w sobie moc! Inspiracje Interprint

Jasne drewno ma w sobie moc! Inspiracje Interprint

Interprint

Moda na wnętrza w jasnych kolorach nie słabnie. Dlaczego? Powodów może być wiele, ale jednym z nich jest bez wątpienia to, że jasne barwy są świeże i pozytywne, dodają energii, a często też wprawiają w dobry nastrój.

Dotyczy to szczególnie jasnych gatunków drewna, które dodatkowo wprowadzają przytulny, naturalny akcent. W ofercie dekorów drewnopodobnych Interprint znajdują się różne warianty barwne rysunków dębu, sosny czy brzozy. Można je ciekawie miksować, bawiąc się odcieniami, albo trzymać się jasnej tonacji – w zgodzie chociażby z trendem scandi, który nie traci popularności.

Drewno pasuje do wszystkiego

Niezależnie od tego, czy urządzamy wnętrze w stylu skandynawskim, boho, minimalistycznym czy vintage, rysunki drewna doskonale odnajdą się w każdej konwencji. Ich naturalne odcienie – ciepłe i ponadczasowe – pasują dosłownie do wszystkiego. Świetnie współgrają z nasyconymi kolorami, odważnymi wzorami, z monochromatyczną bielą, a także podkreślają charakterystyczny styl dodatków vintage. W kolekcji Interprint znajdziemy wiele dekorów inspirowanych drewnem o różnym wybarwieniu, w tym jasnym. Na szczególną uwagę zasługują te wchodzące w skład dynamicznej, stale rozwijającej się kolekcji Press Play.

Dekor Arios w jasnym wariancie kolorystycznym w malowniczy sposób przedstawia rysunek drewna dębowego o lekko karmelowym zabarwieniu. Pieczołowitość w odtworzeniu walorów naturalnego materiału zapewnia mu tak cenioną obecnie autentyczność. A co ważne, do wnętrz wprowadza solidną dawkę zarówno estetycznego sznytu, jak i przytulności.

Drewno dębowe stanowi popularne źródło inspiracji, jednak warto zainteresować się wzorami także innych gatunków.

Przykładowo, dekor Betula zachwyca różnorodnością rysunków brzozy. To doskonała propozycja dla osób, które w aranżacji wnętrz poszukują przykuwających wzrok detali.  Na powierzchni dekoru malują się długie słoje, przecięte dekoracyjnymi sękami. To wzór, który idealnie współgra z wnętrzami w stylu skandynawskim, ale jednocześnie z łatwością okiełzna również nowoczesne aranżacje. Z pozoru nieco chłodny w wyrazie (atut choćby w stylistyce industrialnej!), w zestawieniu z bielą, pastelami czy cieplejszymi kolorami zyskuje jednak łagodniejsze oblicze.

Równie ciekawe walory dekoracyjne ma dekor Armstrong

Wzorowany na drewnie sosnowym: ciepły, stonowany, ale jednocześnie nieoczywisty. We wnętrzach kreuje intrygujący klimat, zapewniony przez efekty przetarcia, a także fragmenty, które wyglądają, jakby były szorstkie. Dzięki temu idealnie pasuje do wnętrz w stylu rustykalnym oraz takich, w których niedoskonałość jest zaletą, a bogata gra wzorów i kolorów stanowi o duszy wnętrza.

www.interprint.com

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Interprint Arios_Visual
Interprint Armstrong_Visual
Interprint Betula_Visual
Interprint
Interprint
Interprint

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony