ReklamaSenoplast - bez plam

design

Powrót do źródeł - proste wnętrza znów w modzie

Powrót do źródeł - proste wnętrza znów w modzie

VOX

Coraz chętniej wybieramy proste rozwiązania i doceniamy nieskomplikowane produkty. To tak, jakbyśmy poszukiwali spokoju u źródeł: w surowych materiałach, rzemieślniczym stylu, autentyzmie. Sposób na proste wnętrza? Postawmy na niezbędne minimum dekoracyjności i naturalne wykończenia.

Autorskie przedmioty, ręcznie wykonywane drobiazgi, nawiązujące do tradycji lokalnego rzemiosła meble coraz bardziej entuzjastycznie witamy w swoich wnętrzach. Mają one swoją duszę, są świadectwem ludzkiej pracy i talentu. Dzięki nim, w domu jesteśmy bliżej przyrody, w ich otoczeniu łatwiej o wyciszenie i relaks. Dziś spokoju szukamy w pierwszej kolejności w naszych domach, zwłaszcza u progu jesieni. W osiągnięciu tego celu pomogą proste meble, przemyślane dodatki czy naturalne materiały.

Od podstaw

Tworząc proste i naturalne wnętrza zacznijmy od podstaw, czyli od podłogi. Pokój czy mieszkanie z drewnem pod stopami ma zupełnie inny klimat, niż ten ze sztucznymi wykładzinami czy zimnymi płytkami. Drewniane podłogi są cieplejsze, przytulniejsze i bardziej naturalne. A niepowtarzalny rysunek na każdej desce sprawia, że żadne wnętrze nie będzie takie samo.

W pokoju z drewnianą podłogą od razu wracamy myślami do starych domów czy wiejskiej chatki, w której spędzaliśmy lato. Zazwyczaj podłogi w domu dziadków wyłożone były deskami przygotowanymi przez lokalnych stolarzy i mistrzów parkieciarstwa. Dziś, jeśli chcemy mieć drewnianą podłogę na dekady, postawmy na sprawdzone i certyfikowane rozwiązania o odpowiedniej jakości.

Na szczęście wybór drewnianych podłóg jest bardzo szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników naturalnych wnętrz polecamy zwłaszcza dębowe, lite podłogi Skandinavien Maloren albo Rorvik wykonane z jednego kawałka drewna. Wyróżnia je jeszcze jedna cecha - to dość jasne deski z szerokimi fugami. Jeśli chcemy w naszym mieszkaniu mieć podłogę w stylu znanym ze starych domów, będzie to wybór idealny.

Szczególnie, że do końca października te kolekcje dostępne są w promocyjnych cenach na vox.pl oraz salonach VOX w całej Polsce.

 - Pamiętajmy, że drewniane podłogi nie są skazane na rolę tła. Wygląd surowego drewna czy wyrazistsze przerwy między deskami pozwalają stworzyć aranżację pomieszczenia, w którym to podłoga przyciąga wzrok, buduje klimat pokoju. To wnętrza w starym stylu, ale z gwarancją trwałości. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w sypialni, domowej pracowni albo w pokoju dziecka - podkreśla Natalia Całus, ekspertka marki VOX.

Twoje skarby

Ręcznie robione talerze, artystyczne wyroby szklane, wyjątkowa ceramika ustawione w gablocie i na półkach budują klimat salonu czy sypialni. Atmosferę prostego wnętrza pomogą podkreślić meble - bardziej surowe, z minimalnymi śladami obróbki. Dzięki nim i gromadzonym z rozsądkiem drobiazgom, pokój dzienny czy sypialnia zyskają ciepło i charakter.

Jeśli jednak nie mamy pamiątkowych mebli, odziedziczonych po dziadkach, to warto sięgać po w pełni współczesne kolekcje inspirowane starymi rozwiązaniami. Drewniane meble mają to do siebie, że „żyją”. Z czasem mogą np. zmieniać kolor, zbierają ślady użytkowania. Takie zmiany wynikające z upływu czasu wspaniale widać zwłaszcza na domowych stołach. To centrum domowego życia, na którym zapisana zostaje rodzinna historia - śladów kredek pozostawionych podczas artystycznych zabaw czy odcisk gorącego garnka. Stół z kolekcji Nature wykonany jest w 100% z drewna dębowego, więc takie wyzwania znosi bardzo dzielnie. Biegnąca przez środek rynna idealnie nadaje się na schowanie różnych przedmiotów czy wstawienie ozdobnej rośliny albo domowej uprawy ziół. Po zakryciu wnęki na metalowej przykrywce można też odstawiać gorące naczynia, dzięki czemu oddalamy ryzyko, że na blacie zostaną niepożądane ślady.

Z kolei szafki czy regały z kolekcji Nature, mają fronty i korpus wykonane z bardzo odpornej i trwałej płyty laminowanej o charakterystycznym rysunku przypominającym drewno. Z klasycznego drewna wykonano za to nogi, uchwyty oraz krawędzie mebla. To właśnie te elementy z czasem mogą podlegać procesowi utleniania się, a co za tym idzie zmianie koloru na ciemniejszy. Dzięki takiej konstrukcji mamy pewność, że meble Nature zachowają swoją trwałość i formę przez długie lata, ale też drobne elementy mogą naturalnie “dojrzewać” i zmieniać się, podobnie jak stare meble wykonywane kiedyś przez rzemieślników.

Większość zamykanych mebli w kolekcji Nature od VOX dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych różniących się kolorem frontów. Przednia część mebla może być biała lub w dębowym dekorze. Białe jest też wnętrze szafek otwartych, dzięki czemu prosta bryła zyskuje na lekkości i staje się odrobinę bardziej nowoczesna.  Istotą tworzenia prostych, naturalnych wnętrz jest bowiem nie kopiowanie starych wzorów, ale dostosowywanie ich do współczesnych potrzeb i oczekiwań.

 Proszę wejść

Naturalną prostotę we wnętrzach pomogą nam zaakcentować drobne elementy dekoracyjne. Delikatny wzór na tapecie albo obrazy z roślin w prostych ramkach będą nieodłącznym elementem pomieszczenia, przywodzącym na dodatek wspomnienia lata. Jeśli ściany mamy pomalowane na jednolity, neutralny kolor ważnym wyróżnikiem mogą być drzwi.

-  Najlepiej czujemy się w przestrzeniach, które sami urządziliśmy i które opowiadają naszą historię. Dlatego inspiracje często znajdujemy sięgając do podstaw. Mając to na uwadze, zaprojektowałem kolekcję inspirowaną domowymi historiami wielu pokoleń. Drzwi Fresto doskonale odnajdą się w naszym wnętrzu np. tuż obok komody babci – mówi Olgierd Jaskulski, projektant marki VOX.

Kolekcja Fresto to powrót do źródeł. Trzy modele drzwi z różnymi układami płycin w bardzo naturalny sposób nawiązują do tradycyjnych frezowań jakie kojarzymy z klasycznej stolarki drzwiowej. Jeśli szukamy esencji tego, czym są drzwi dla domu, to znajdziemy je w stylistyce zaproponowanej przez Olgierda Jaskulskiego. Drzwi Fresto będą świetnie wyglądać zarówno w salonie, jak i sypialni.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Powrót do źródeł - proste wnętrza znów w modzie
Powrót do źródeł - proste wnętrza znów w modzie
Powrót do źródeł - proste wnętrza znów w modzie
Powrót do źródeł - proste wnętrza znów w modzie
Powrót do źródeł - proste wnętrza znów w modzie
Powrót do źródeł - proste wnętrza znów w modzie
Powrót do źródeł - proste wnętrza znów w modzie

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ kangi 1 21 dni temu Tutaj ten temat jest przerobiony - http://kongres-sep.pl/ Żadne cudowne metody, wystarczą podstawy. I właśnie tego się trzymajcie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony