ReklamaSulmet A1

design

Ściany w stylu Art Deco - jak szybko zaprojektować piękne wnętrze

Ściany w stylu Art Deco - jak szybko zaprojektować piękne wnętrze

Newmor

Art Deco – styl, który narodził się kilkadziesiąt lat temu we Francji, przeżywa od kilku lat swoją drugą młodość. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się w eleganckich apartamentach i domach. Nieodłącznym elementem tego stylu są również ściany – podpowiadamy jak łatwo i szybko zaprojektować nasze wnętrze w art deco.

Art Deco  bogato zdobiony styl pojawił się we Francji w dwudziestoleciu międzywojennym. Teraz znów budzi zainteresowanie zwłaszcza właścicieli eleganckich apartamentów. Warto, urządzając nasze wnętrze w tym stylu, pokusić się o całkowitą metamorfozę zwracając również uwagę na ściany, nie tylko na meble i dodatki.

Jeśli nie wiemy w jaki sposób urządzić tego rodzaju przestrzeń, warto zasięgnąć porady architekta lub pokusić się o stworzenie eklektycznego wnętrza, łączącego np. nowoczesne meble z artdecowską tapetą. Taka stylistyka doskonale sprawdzają się w hotelach, wytwornych restauracjach, czy przestrzeniach, którym chcemy nadać wyjątkowego splendoru.

Jeśli chcemy szybko i łatwo nadać naszemu wnętrzu styl art deco, warto zainteresować się tapetami obiektowymi marki Newmor – Savoy.

W tej kolekcji ciekawie połączono artyzm wzoru z nowoczesnymi technologami cyfrowego druku i podwyższonymi parametrami użytkowania – tapety te są odporne na plamy i ścieranie.  Postawiono w tym przypadku na bogactwo ornamentów, ozdobność i rozmach złotej ery Hollywood - Miasta Snów. Propozycje tapet nawiązują wprost do luksusowych tkanin, metalicznych i lakierowanych wykończeń mebli oraz elementów zdobniczych, zaczerpniętych z biżuterii gwiazd formatu Elizabeth Taylor czy Rity Hayworth.

W kolekcji Savoy Newmor znajdziemy pięć motywów. Występują spektakularne gwiazdy, duże wzory kwiatowe, tropikalne ptaki i stylistykę opartą o geometrię. Wzory są nadrukowane na metalicznej bazie Mylar. Umożliwi to nam szerokie pole manewru jeśli chodzi o aranżację naszego wnętrza.

Wzór Chrysler, najbardziej charakterystyczny motyw Art Deco w kolekcji Savoy, odzwierciedla ostre geometryczne linie i wzory, które stanowiły nieodłączny synonim architektury epoki.

Ceylon – czyli złote tukany ukrywające się w liściach, zainspirowane zostały płynącymi kształtami flory i fauny, motywem zaczerpniętym z poprzedzającej Art Deco secesji. Doskonale łączą się z obecnym we współczesnych wnętrzach trendem botanicznym.

Les Fleurs to przyciągająca wzrok, hipnotyczna tapeta z lustrzaną symetrią, tworzącą organiczny kształt i intrygujący pejzaż kwiatowy.

Starburst utrzymano w jednym z kluczowych elementów trendu Hollywood Regency. Motyw gwiazd, spotykany w oprawach luster, został zainspirowany wykwintnym rzemiosłem intarsji, stosowanym w wielu artdecowskich meblach.

Streamline stanowi typowy dla stylu Art Deco motyw geometrycznych, abstrakcyjnych fal, który dzięki czystym liniom, symetrii i geometrycznym łukom płynnie łączy się ze sobą.

Nową kolekcję Newmor wybierają zwłaszcza architekci, którzy poszukują do projektowanych wnętrz użyteczności publicznej oryginalnych propozycji nawiązujących do epoki, mogących być zarówno wspaniałym tłem, jak i główną dominantą przestrzeni.

Więcej: www.newmor.pl

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony