ReklamaSenoplast - bez plam

design

Smak gorzkiej czekolady w apartamencie projektu MIKOŁAJSKAstudio

Smak gorzkiej czekolady w apartamencie projektu MIKOŁAJSKAstudio

Wyrafinowane wnętrze warszawskiego mieszkania, zaprojektowanego przez pracownię MIKOŁAJSKAstudio, od wejścia hipnotyzuje swoją głębią. Przechadzając się po nim i zatrzymując wzrok na poszczególnych planach, mamy poczucie obcowania z najlepszym wzornictwem. Paleta barw, skupiająca się na ciemnych odcieniach czekolady i grafitu, oczarowuje dynamiką kompozycji, bogactwem faktur i dbałością o najdrobniejsze detale. Wrażliwość i opanowanie do perfekcji umiejętności gry kolorami, z których znane są realizacje pracowni Krystyny i Idy Mikołajskich, tym razem skłoniła architektki do sięgnięcia po mniej oczywistą, ciemniejszą paletę barw.

Realizacja tego 70-metrowego apartamentu była wyzwaniem, m.in. poprzez nietypowy styl, który wybrali właściciele. Sterylna biel, która towarzyszy inwestorom na co dzień w pracy, została celowo zdetronizowana, ustępując miejsca wyrazistej, ciemnej kolorystyce. Życzeniem właścicieli, którzy zwrócili się o pomoc do MIKOŁAJSKAstudio, były eleganckie, zachęcające do wypoczynku wnętrza, łączące współczesny luksus z wielkomiejską wygodą. Użycie kilku dominujących materiałów oraz niezwykła dbałość o detale, pozwoliły stworzyć projekt skrojony na miarę potrzeb jego użytkowników. Od razu po przekroczeniu progu czuć przedsmak tego, co czeka nas w dalszej części – konsekwentne zastosowanie materiałów wykończeniowych, kolorystyki i stylu.Inwestorom zależało na stworzeniu przestrzeni współczesnej i eleganckiej. Mieszkanie miało być bezpieczną przystanią, miejscem do odpoczynku i wyciszenia. Ze względu na codzienną pracę w bardzo jasnych, sterylnych wnętrzach, właścicielom zależało na odmianie - ciemnych barwach, przyćmionym świetle i nastrojowym otoczeniu. – wyjaśnia Ida Mikołajska, architektka, współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.

Strefa wejściowa to hol, z którego można udać się do części prywatnej i dziennej. Zaprojektowano go minimalistycznie – podłogę pokrywają szare gresowe płyty, zgrabnie przechodzące w ciemnobrązowy parkiet. Architekci zadbali, by w niewielkiej przestrzeni znalazło się miejsce na wbudowaną szafę i niewielką konsolę.

Kolory, które mówią więcej niż słowa

Salon, połączony z otwartą kuchnią, perfekcyjnie komponuje się z całością mieszkania. Wszystko pasuje tu do siebie idealnie – od ciemnych płytek, ułożonych w prosty, geometryczny wzór, poprzez kontrastujący, wykorzystany w kuchni spiek kwarcowy, aż po drewniane lamele. Do odpoczynku zachęca szara, wygodna sofa modułowa, a także niepodważalne serce pomieszczenia – narożny biokominek.

Kuchenna zabudowa perfekcyjnie komponuje się z pozostałą częścią mieszkania. Ciemnobrązowe fronty, harmonizują z czarnymi elementami, nadając pomieszczeniu eleganckiego sznytu. Wrażenie robi też przechodząca w stół wyspa, w której znalazło się m.in. miejsce na minibar.

Część prywatna

Sypialnia gospodarzy to elegancka i zarazem ciepła strefa wypoczynku. Pierwsze skrzypce gra tu duże, tapicerowane ciemnoszarym materiałem łóżko z miękkim wezgłowiem. Ściana za łóżkiem została wykończona przykuwającym wzrok spiekiem o zachwycającym wzorze i antracytowymi lamelami. Właścicielom zależało również na domowym biurze. Gabinet urządzono w niewielkim pomieszczeniu – stanęło tu biurko dla dwóch osób i wygodna sofa, na której można przenocować gości. Ciemna, spokojna paleta barw sprzyja wyciszeniu i skupieniu na pracy. Konsekwencję w stosowanych materiałach i kolorach widać również w łazience. Tam także króluje odważne połączenie eleganckiego, ciemnego drewna i antracytowych płytek. 

Pracowni MIKOŁAJSKAstudio udało się zaprojektować prawdziwą oazę dobrego samopoczucia, z dala od reszty świata. Wzajemne oddziaływanie głębokich tonów intryguje, tworząc jednocześnie bezpieczny azyl, który inspiruje do rozmowy. To idealna przestrzeń do życia – jak twierdzą jego mieszkańcy!
 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony