ReklamaHafele free space A1

design

Za co architekci pokochali grzejnik Niva?

Wnętrza

design

Mebleinfo   

Za co architekci pokochali grzejnik Niva?

NIVA

Grzejniki, zwłaszcza zimą – w chłodne dni, zwracają naszą uwagę. Jednak już na etapie urządzania mieszkania czy domu warto zastanowić się jakie urządzenia będą odpowiadały za odpowiednią temperaturę w naszych wnętrzach. Zobacz dlaczego właśnie ten typ grzejnika uwielbiają architekci.

Grzejnik NIVA od VASCO, który od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem architektów i projektantów wnętrz. Wszystko za sprawą estetyki wykonania, funkcjonalności oraz skuteczności oddawania ciepła. Dlaczego?

Przede wszystkim specjaliści od aranżacji wnętrz cenią sobie rozwiązania estetyczne, które oprócz funkcjonalności, będą podkreślały również styl i charakter danego pomieszczenia. Takie podejście sprawiło, że grzejniki dekoracyjne zyskały na popularności, a na rynku pojawiła się szeroka gama modeli zróżnicowanych pod względem formy, wzornictwa czy wydajności.

- W procesie projektowania wnętrz, grzejnik traktuję przede wszystkim jako niezbędny element wyposażenia technicznego budynku. Zależy mi na tym, żeby stosowane grzejniki były jak najładniejsze, ale ich funkcja dekoracyjna nie stanowi dla mnie aż tak istotnego wymiaru. W swoich realizacjach najczęściej stosuję neutralne i niezauważalne rozwiązania grzewcze. Jednym z nich jest model grzejnika NIVA od VASCO, który w mojej opinii stanowi ekskluzywną wersją grzejników płytowych w eleganckim, apartamentowym wydaniu. To najczęściej wybierany przeze mnie grzejnik z oferty VASCO, który występuje zarówno w wersji pionowej, jak i poziomej, a za sprawą szerokiej gamy kolorystycznej idealnie wtapia się w otoczenie i staje się niewidzialnym elementem wnętrza – przyznaje arch. wnętrz Roland Stańczyk.

Na pierwszy rzut oka NIVA charakteryzuje się ozdobną płytą czołową wykonaną z jednego arkusza blachy. Swoją lekkość zawdzięcza belgijskiemu projektantowi Wim Segers, którego zamysłem było pogłębienie cienia za grzejnikiem, abym lepiej wyeksponować jego kubiczną formę. Dzięki temu grzejnik sprawia wrażenie, jakby unosił się nad podłogą.

Model wyróżnia się przede wszystkim minimalizmem i elegancją oraz zdolnością dopasowywania się do każdego wnętrza. Formą przypomina prostopadłościan, którego prosta bryła o idealnie płaskiej płycie przedniej jest zawieszona na szarych antracytowych konsolach będących osłonami bocznymi biegnącymi wzdłuż całej wysokości grzejnika.

- NIVA z oferty VASCO śmiało określiłabym „kameleonami” pośród grzejników, które architekt z łatwością może dostosować do swojej wizji – wtopić w ścianę, wybarwić na dowolny kolor, ukryć bądź wyeksponować zgodnie z założoną koncepcją. Przyjemna, minimalistyczna estetyka idzie tutaj w parze z funkcjonalnością, co doskonale dopełnia nasz styl projektowania - dodaje Aga Kobus z pracowni architektonicznej Studio O.

Model NIVA jest w stanie osiągnąć maksymalną temperaturę o wysokości 110ºC i pracować przy maksymalnym ciśnieniu roboczym  10 bar. Grzejnik posiada dwa podłączenia do instalacji CO: dolne standardowe i dolne środkowe o rozstawie 50mm.

- Grzejniki Vasco towarzyszą naszej pracy już od ponad 10 lat. Wykorzystujemy je w niemal wszystkich projektach realizowanych przez EXITDESIGN, ponieważ ich design jest spójny z wyznawanym przez nas sposobem projektowania. Staramy się unikać rozwiązań grzewczych, które zawłaszczają przestrzeń. Grzejnik powinien uzupełniać projekt, ale nie może w nim dominować. Taki właśnie efekt udaje nam się uzyskać np. przy zastosowaniu modelu NIVA. Na jego korzyść z pewnością przemawia dostępność w bogatej kolorystyce oraz neutralne elementy jego konstrukcji – kolorowy prostopadłościan pasuje do każdego wnętrza, a szeroka gama dodatków pozwala go idealnie dopasować do wymogów danego projektu – dodaje Paweł Sokół z EXITDESIGN.

Więcej informacji o VASCO na stronie: http://www.vascoart.pl/

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Za co architekci pokochali grzejnik Niva?
Za co architekci pokochali grzejnik Niva?
Za co architekci pokochali grzejnik Niva?
Za co architekci pokochali grzejnik Niva?
Za co architekci pokochali grzejnik Niva?
Za co architekci pokochali grzejnik Niva?
Za co architekci pokochali grzejnik Niva?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony