trendy

Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?

Wnętrza

trendy

Mebleinfo   

Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?

Häfele

Domki letniskowe cieszą się w tym roku wyjątkowo dużym obłożeniem. Ze względu na niepewność zagranicznych wyjazdów wiele osób decyduje się na urlop na łonie natury w Polsce. Piękno rodzimych stron odkrywane jest na nowo. Właściciele domków na pewno cieszą się z takiego obrotu sprawy. Widząc tak duże zainteresowanie część z nich na pewno myśli o wprowadzeniu nowości na przyszły sezon. Aby podnieść komfort mieszkania w domku, wystarczy kilka prostych rozwiązań.

Światło automatyczne

Dużym udogodnieniem będzie zainstalowanie lepszego systemu oświetlenia. To ważne, ponieważ do niektórych domków letniskowych – szczególnie w lesie – wpada niewystarczająca ilość światła naturalnego.

– Oświetlenie wysokiej jakość przyniesie nam dwie rzeczy: bezpieczeństwo oraz przyjemną atmosferę – wymienia Michał Kichler, product marketing manager w firmie Häfele. – Do domków letniskowych jeżdżą całe rodziny z małymi dziećmi, zatem stworzenie bezpiecznych warunków przebywania w nich to priorytet – podkreśla.

Na bezpieczne poruszanie się po domku letniskowym pozytywnie wpłyną oprawy z czujnikiem zmierzchu i ruchu wmontowane przy podłodze i przy schodach. Gdy wejdziemy do środka w nocy lub wstaniemy z łóżka lampa wykryje ruch i światło zapali się automatycznie. – Lampa typu LOOX LED 2028 sprawdzi się także w innych miejscach domu albo jako oświetlenie mebli – doradza ekspert.

Jeżeli ktoś jeszcze nie ma w domku systemu oświetlenia LED, to powinien go wprowadzić również ze względu na oszczędności i ekologię.

– W tej sytuacji powinniśmy wybierać oświetlenie LED, które będzie bez problemu działało przez wiele lat i zużywa mało prądu – wskazuje Michał Kichler.

Wychodząc naprzeciw trendom i oczekiwaniom użytkowników, Häfele proponuje oświetlenie piątej generacji w postaci systemu LOOX LED. Jednym z jego elementów, pasującym do domku letniskowego jak ulał, jest elastyczna oprawa ze stacją ładowania USB (LOOX LED 2034), którą można przymocować do wezgłowia lub szafki nocnej. Dzięki niej relaksująca lektura przed snem stanie się jeszcze przyjemniejsza.

– Zapewnia nie tylko oświetlenie punktowe w dwóch poziomach jasności (możliwość ściemniania), lecz dzięki zintegrowanemu portowi USB umożliwia jednoczesne ładowanie telefonu lub tabletu – zaznacza Michał Kichler z Häfele. - Funkcja przyciemniania jest bardzo użyteczna, ponieważ można wywołać półmrok, jeżeli ktoś nie lubi spać w całkowitych ciemnościach, które panują w głuszy.

Z poszanowaniem natury

Innym ekologicznym ulepszeniem domku letniskowego jest system sortowników odpadów. Będąc na urlopie nikt nie jest zwolniony z obowiązku segregacji śmieci. Poza tym trzeba szanować otoczenie i naturę.

– Dzięki systemom takim jak Unico sortowanie odpadów jest prostą czynnością, gdyż pojemniki po montażu w szufladzie wysuwają się poza obrys korpusu szuflady – wskazuje ekspert. – Ten system jest funkcjonalny nie tylko pod względem elastycznej konfiguracji, ale też utrzymania czystości. Każdy z tworzących go autonomicznych pojemników (7 lub 15 litrów) posiada pokrywę i składany uchwyt – dodaje.

W domkach letniskowych wytwarza się duże ilości odpadów organicznych, takich jak skórki po owocach i obierki po warzywach. Warto je segregować, by później wrzucić je do kompostownika. Uzyska się wtedy pełnowartościowy nawóz, który później zasili przydomowe oprawy i w konsekwencji podniesie jakość hodowanych roślin. Na pewno sprawi to wielką przyjemność gościom.

Mała rzecz, a cieszy

W dzisiejszych czasach wiele domków letniskowych jest kompletnie wyposażonych w sprzęt audio i wideo. Biorąc pod uwagę konieczność oszczędności miejsca trzeba pomyśleć o odpowiednich akcesoriach np. do telewizora.

– Bardzo przydatna będzie kolumna pozwalająca wysunąć telewizor z szafki – wskazuje Michał Kichler z Häfele. – Jest przeznaczona do ekranów nawet 22-calowych i wyróżnia się szerokim ruchem obrotowym głowicy – argumentuje.

Dołączenie tych kilku prostych i niedrogich usprawnień znacznie zwiększy atrakcyjność domku letniskowego. Ulepszenia to dobry pomysł. Tegoroczne lato pokazuje, że warto inwestować w miejsca położone z dala od utartych szlaków, które pozwalają gościom odseparować się od innych turystów i spędzić urlop w gronie najbliższych, w otoczeniu przyrody.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?
Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?
Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?
Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?
Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?
Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?
Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?
Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?
Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?
Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?
Jak ulepszyć nasz domek letniskowy?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ kadare 2 miesiąc temu Uważacie, że posiadanie takiego domku w mieście jest trafionym rozwiązaniem - https://domki-zbylut.pl/oferta... ? A może lepiej zdecydować się na coś całkiem innego? Podzielicie się doświadczeniami? Co u Was najlepiej się sprawdziło? Mieliście problemy z domkiem letniskowym?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ kokost 1 5 miesięcy temu Dać sobie spokój i uderzyć w takie miejsce, które zapewnia atrakcje dla dzieci w Karpaczu - https://www.lesnydwor.karpacz.... I z niego na pewno będziecie zadowoleni. Co wy na to?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony