ReklamaRehau Passion for Color A1

trendy

Wybieramy dywan do przedpokoju. Czym powinniśmy się kierować?

Wnętrza

trendy

Mebleinfo   

Wybieramy dywan do przedpokoju. Czym powinniśmy się kierować?

Przedpokój – to nie tylko wizytówka naszego wnętrza mieszkalnego, którą widzą w pierwszej kolejności nasi goście. To także strefa największego brudu. To tu zdejmujemy i zakładamy buty czy odzież. Dlatego dobierając dywan do tego pomieszczenia powinniśmy kierować się kilkoma ważnymi wytycznymi.

Dywan w przedpokoju – czy warto go w ogóle tu umieszczać? Czy nie lepiej pozostać przy gołej podłodze, którą łatwiej zmyć czy zamieść? Niekoniecznie. Jeśli na podłogach mamy położony drewniany parkiet, to może być on narażony na zanieczyszczenia czy uszkodzenia. Ponadto może szybko tracić swój unikatowy, przepiękny kolor i odcień. Podobnie ma się sprawa z płytkami. Te również po dłuższym czasie mogą się w przedpokoju rysować czy mocniej brudzić i potrzebny będzie spory wysiłek, aby doprowadzić naszą podłogę w przedpokoju do czystości.

Dywan w przedpokoju – idealne rozwiązanie

Dywan w przedpokoju nie tylko zabezpiecza naszą podłogę przed zniszczeniem czy zabrudzeniem, ale również – co jest w tym pomieszczeniu istotne, nadaje mu posmak przytulności, ciepła i może idealnie komponować się z wystrojem tego wnętrza. Zwłaszcza, że możemy wybrać dywan do przedpokoju w takim kolorze i wzorze, jaki nam się zamarzy. Mamy na rynku spory wybór.

Wybierając modne dywany do przedpokoju należy przede wszystkim kierować się praktycznym zastosowaniem. Oczywiście, warto, by był również estetyczny i designerski. Musimy jednak pamiętać, że przedpokój to miejsce użytkowe. I taki powinien być dywan w nim się znajdujący.

Czym się kierować wybierając dywan do przedpokoju?

Nie tylko ma ładnie wyglądać, podobać się nam i komponować z wystrojem wnętrza. Oprócz tego, że ma wizualnie ocieplać korytarz - dywan powinien przede wszystkim posiadać walory użytkowe.

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego dywan został wykonany. Tu najbardziej sprawdzają się dywany wytworzone z włókien syntetycznych, takie jak dywany polipropylenowe, akrylowe czy wiskozowe. Są to modele lekkie, odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia takich dywanów nie blaknie zbyt szybko, co oznacza, że będą nam służyć przez dłuższy czas. Dobrze, jeśli materiał z jakiego dywan jest wykonany będzie wodoodporny. To zabezpieczy zimą nasze podłogi przed mokrymi zanieczyszczeniami przynoszonymi przez domowników pod butami, zwłaszcza jesienią i zimą.

Natomiast sam dobór kształtu i długości dywanu do przedpokoju zależy od tego, jak duży i jak usytuowany jest przedpokój. Zawsze możemy do przedpokoju kupić chodniki dywanowe na metry i dopasować je do rozmiaru naszej podłogi.

Do długich i wąskich przedpokojów poleca się dywaniki prostokątne o wzorach minimalistycznych. Natomiast, dywan do przedpokoju większego i łączącego się z salonem może być nieco bardziej widowiskowy. Ze względu na praktyczne zastosowanie poleca się do przedpokoju dywany gładkie.

Podłużne i wąskie sprawdzą się w przedpokojach wąskich, a do wnętrz kwadratowych i nieco szerszych warto wybierać modele okrągłe i kwadratowe.

Pamiętajmy także, że przedpokój stanowi jednak „wizytówkę” naszego mieszkania czy domu. Dobierzmy więc dywan kolorystycznie odpowiadający wystrojowi naszego wnętrza.

Zastosowanie się do powyższych zasad sprawi, że bez wątpienia dobrze wytypujemy dywan do przedpokoju jaki idealnie podkreśli charakter tego miejsca jako swego rodzaju ciągu komunikacyjnego dla całego domu.

Jaka kolorystyka dywanu do przedpokoju?

Jeżeli chodzi o kolorystkę dywanów do przedpokoju to w tym wypadku również warto kierować się praktycznymi wskazówkami i wybierać chodniki ciemniejsze. Zwróćmy również uwagę, aby taki dywan miał antypoślizgową warstwę od spodu.

Natomiast wystrzegajmy się dywanów o wysokim runie bądź wykonanych z delikatnych materiałów takich jak bawełna. Te lepiej zostawić do bardziej reprezentacyjnych pomieszczeń takich jak salon.

Dywan do przedpokoju – jaki design?

Jeśli szukamy modnych wzorów dywanów do przedpokoju, to możemy zastanowić się nad jego designem. Dywany mogą mieć różny kształt, wzór i wybarwienie. Jeżeli chcemy wybrać dywanik modny to postawmy na wzory geometryczne lub czarno – białe. Najnowsze trendy zaś preferują dywany patchworkowe, będące mieszanką różnych wzorów oraz kolorów.

Pamiętajmy więc, że chociaż dywan w przedpokoju jest elementem wystroju tego pomieszczenia – niejako wizytówki naszego mieszkania czy domu, to jednak powinien on posiadać przede wszystkim walory użytkowe i pozwalać na łatwe utrzymanie porządku.

Idealny dywan do przedpokoju możesz kupić tu: https://homecarpets.pl/ 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ JuliaNova 1 12 miesięcy temu Dywany bardzo poprawiają wystrój wnętrza. Wytłumiają dźwięki. Wyłapują kurz z pomieszczeń i umożliwiają czyszczenie . Dodają ciepła i klimatu wnętrzom. Duży wybór ciekawych wzorów znalazłam w sklepie : https://domotex.pl/...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony