ReklamaRehau A1

projektanci

Projekty mieszkań. Jak pies z kotem i człowiekiem

Wnętrza

projektanci

Mebleinfo   

Projekty mieszkań. Jak pies z kotem i człowiekiem

Marcin Konopka

Cats&Dogs – tak można nazwać wnętrze, którym właściciele podzielili się ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Projekt mieszkania w Gdyni autorstwa Magdy i Marcina Konopka z pracowni Ministerstwo Spraw we Wnętrzach, stwarza przestrzeń dla ludzi i zwierząt bez uszczerbku na estetyce.

Wnętrze mieszkania dostosowane do zwierząt

Właściciele 55-metrowego mieszkania od początku jasno sprecyzowali swoje założenia: mieszkanie musi być dostosowane do ich czworonożnych przyjaciół. Jednocześnie wnętrze miało być estetyczne, ale także funkcjonalne i komfortowe.

Nowego znaczenia nabrało więc powiedzenie „żyć jak pies z kotem". Tutaj chodziło o życie bezkonfliktowe i każdy z domowników miał odnaleźć swoje miejsce.

- Estetyczna warstwa projektu wynikała z potrzeb i umiłowań naszych klientów, połączonych z naszym wywiadem i analizą bardzo ważnego związku właścicieli ze zwierzętami. Współczesne formy aranżowania przestrzeni zaistniały w tym wnętrzu wspólnie z akcentami delikatnego art deco w tapecie salonowej oraz słodkiego sentymentalizmu w sypialni – zdradziła Magdalena Konopka, architekt z pracowni Ministerstwo Spraw we Wnętrzach.

„Kocie schody” w mieszkaniu

To najbardziej charakterystyczny element meblowy - biblioteczka wraz z półkami sąsiedniej ściany stanowią komunikację dla kotów.

Czworonogi mają świetną zabawę, skacząc po nich, a w momencie, gdy gospodarze zdecydują się kiedyś na zmianę mieszkania, kolejni właściciele nie będą mieć kłopotu z niepotrzebną konstrukcją dla zwierząt, ponieważ została wkomponowana tak, że brak kocich użytkowników w niczym nie będzie przeszkadzać.

Rola oświetlenia w projekcie Cats&Dogs

Oświetlenie w mieszkaniu miało sprzyjać także zwierzakom. Bardzo ważne było dobranie światła o ciepłej temperaturze barwowej oraz o mocy, która nie oślepiałaby zwierząt i wpływała pozytywnie na komfort wszystkich domowników.

To zadanie powierzono oprawom PET i PETPOT od marki AQForm, które wyróżnia nie tylko nowoczesny design, ale także  funkcjonalność.

Zmiany funkcjonalne

Na obecny obraz wnętrza zasadniczy wpływ miały zmiany funkcjonalne na poziomie ścian działowych. Kuchnia została połączona podwójną komunikacją - z holu prowadzą do niej rozwierane drzwi, a salon skomunikowany jest z przesuwnymi drzwiami na całą wysokość kondygnacji. Kuchnia wyposażona została w ścianę magnetyczno-kredową. Znajduje się ona nad blatem, służącym wszystkim domownikom do codziennych posiłków.

- Sypialnia ma niewielką przestrzeń, za to bardzo przytulną. Łóżko umieszczone we wnęce między zabudowanymi szafami sprawia wrażenie nieco ukrytego. Tapicerowane ścianki wokół wezgłowia potęgują wrażenie wycięcia poprzez efekt akustyczny. W tym miejscu panuje cisza, dużo większa niż w pozostałej części sypialni. Za dnia na łóżku znaleźć można kocich gości, mimo że sypialnia miała być jedyną przestrzenią, do której nie mają wstępu – dodaje Marcin Konopka, architekt z pracowni Ministerstwo Spraw we Wnętrzach.

Ministerstwo Spraw we Wnętrzach

Celem pracowni jest kreowanie miejsc, w których mieszkanie, jedzenie, praca i odpoczynek mają swój szczególny, osobisty wymiar. Wnętrza postrzegają, jako mozaikę elementów, które starają się ułożyć w harmonijną całość. Dlatego też dla osiągnięcia najlepszego efektu zajmują się również projektowaniem mebli, oświetlenia oraz tworzeniem sztuki użytkowej. W zakres działalności pracowni wchodzi projektowanie wnętrz prywatnych: domów, mieszkań etc. oraz publicznych tj.: salonów, biur sklepów i wielu innych.

Więcej na https://www.aqform.com/pl/

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Projekty mieszkań. Jak pies z kotem i człowiekiem
Projekty mieszkań. Jak pies z kotem i człowiekiem
Projekty mieszkań. Jak pies z kotem i człowiekiem
Projekty mieszkań. Jak pies z kotem i człowiekiem
Projekty mieszkań. Jak pies z kotem i człowiekiem
Projekty mieszkań. Jak pies z kotem i człowiekiem

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony