ReklamaFestool odkurzacze CT15

akcesoria i komponenty

Siedząc mniej, żyjesz lepiej! Jak zacząć pracę stojąco - siedzącą ?

Siedząc mniej, żyjesz lepiej! Jak zacząć pracę stojąco - siedzącą ?

Sulmet/Flying Desk

Jak ważny jest zdrowy tryb pracy - o tym można przeczytać w naszym artykule "Pracuj na stojąco". Eskeprci wskazują, że wykonywanie pracy w pozycji siedzącej jest fatalnym rozwiązaniem dla naszego zdrowia. Dlatego dobrym rozwiązaniem są biurka Flyingdesk, przy których możemy pracować siedząc lub stojąc. Biurko pozwala na swobodną regulację wysokości – dostosowuje się więc do nas i naszych wymagań.

Według Światowej Organizacji Zdrowia siedzący tryb życia jest jedną z najpowszechniejszych przyczyn śmierci. Dokładnie tak. WHO wskazuje, że taki tryb pracy i życia co roku powoduje ponad 3 miliony zgonów i ta liczba raczej nie będzie spadać, ponieważ siedzimy coraz dłużej, w pracy, przed telewizorem, w samochodzie czy środkach komunikacji. Często nawet nie zdając sobie sprawy, jakie ma to fatalne konsekwencje dla naszego organizmu.

Taki tryb życia powoduje wiele chorób określanych już jako cywilizacyjne – otyłość, cukrzyca, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, schorzenia układu krwionośnego.

Na podstawie wielu badań ustalono, że u osób prowadzących siedzący, mało aktywny tryb życia gwałtownie rośnie niebezpieczeństwo choroby niedokrwiennej serca, jednej z głównych przyczyn zgonów. Są one także bardziej narażone na nowotwory, zwłaszcza piersi, odbytnicy i jelita grubego, ale również na wahania nastrojów czy zaburzenia lękowe.

O negatywnych skutkach długiego przebywania przy komputerze świadczy wynik badań opublikowanych przez American Journal of Epidemiology. Mianowicie osoby spędzające dziennie minimum 6 godzin na siedząco, mogą umrzeć już w przeciągu 13 najbliższych lat.

O zaletach pracy na stojąco przy biurku dowiecie się więcej z tej strony na facebooku "Dziękuję, postoję".

Zachęcamy do jej polubienia.

Link: https://www.facebook.com/DziekujePostojePL

Redakcja

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

 • ~ hamond 1 11 miesięcy temu Po pierwsze - jakikolwiek ruch. Jeśli macie przerwę w pracy, to radzę pochodzić, a nie siedzieć przez kolejne 30 minut. To naprawdę bardzo ważne. Pilnuję tego tematu - obawiam się zakrzepicy, którą miała moja mama. Aktualnie wygląda to lepiej. Suplementuję S8 na rozrzedzenie krwi i póki co mam spokój. A bywało już naprawdę bardzo źle i nieprzyjemnie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony